Szkrabusiowa Akademia Orient Wyzwanie

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2019. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2020 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w grudniu 2019 roku.

kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00
Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2019-07-24 19:59
  • Cena zawiera:
    Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.
  • Cena nie zawiera:
    Połączeń antenowych.

Akademia Orient Wyzwanie organizowana jest w Beskidzie Żywieckim, w Zwardoniu. Jest to niewielka miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, tuż przy granicy ze Słowacją. Tutejszy mikroklimat to gwarancja udanego wypoczynku w bezpośrednim otoczeniu przyrody.

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem Pętlą Beskidzką: Wisła (deptak), Koniaków (Muzeum Koronki), Istebna (chata Kawuloka); spacery i piesze wycieczki po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, Szkrabusiowa Uczta Jaworzyny.

AKADEMIA ORIENT WYZWANIE
SZTUKA
: origami - zasady tworzenia papierowych figur 3D; kaligrafia/shodo - znaki alfabetu chińskiego; sari – zaprojektowanie i wykonanie indyjskiego ubioru; saryjski pokaz mody; ABC japońskiego makijażu - nauka i wykonywanie makijażu Shironuri; lampiony szczęścia - techniki tworzenia papierowych konstrukcji; odgrywanie krótkich scenek odpowiadających legendom dalekowschodniej kultury; azjatyckie karaoke; tworzenie wielkoformatowego smoka; mehendi - wykonanie tatuażu z henny, tworzenie własnych wzorów; „małe Chiny” - historia papieru, tworzenie własnego papieru czerpanego.
SPORT: Tai Chi - zasady treningu dla ciała połączonego z medytacją i relaksem; Bollywood - tworzenie układu choreograficznego; podstawy Jogi; sumo - przybliżenie zasad sportu; chiński wyścig - sztafeta.
KULINARIA: co to jest i z czego robi się sushi? - próba przygotowania potrawy; uprawa i rodzaje herbaty - pogadanka, przyprawy - test smakosza, rozpoznawanie ich rodzajów po smaku, konsystencji i zapachu; savoir-vivre sztuki jedzenia pałeczkami - ćwiczenia praktyczne; zasady feng shui na talerzu; poznanie nazw i sposobu hodowli egzotycznych owoców, przyrządzenie lemoniady/sałatki owocowej.
PIĘKNY UMYSŁ: wielkoformatowe sudoku; shogi (poznanie zasad gry, przygotowanie planszy i rozegranie partii japońskich szachów w wersji uproszczonej); japońskie gry i łamigłówki; sekret Mnicha i Mahjong - gra logiczna; Teatr Cieni.

AKCJA RATOWNICZA+ SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM W OSP ZWARDOŃ
Nauka wiązania węzłów ratowniczych; małe testy sprawnościowe; bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znaki drogowe; rola odblasków w życiu codziennym; podstawy pierwszej pomocy, numery alarmowe; jak należy zachować się podczas urazu w szkole, domu, na wyjeździe – pogadanka; podręczna apteczka; za co odpowiedzialne są służby mundurowe.

PAKIET 5 ATRAKCJI:
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY
– zabawa na wolnym powietrzu polegająca na wyrzucaniu do góry różnokolorowych proszków
TAŃCE INTEGRACYJNE
NOC KINOWA
– wieczorne oglądnie filmów i bajek
H₂O na wesoło – balonowa bitwa
TAJEMNICZYM TROPEM – zabawa terenowa z ciekawą historią w tle

FAKULTATYWNIE
Paintball
– zespołowa gra ze specjalnie przygotowanym scenariuszem, nieopodal DW „Orawcowa”.pakiet podstawowy (100 kulek) 45 zł/os., pakiet dla wytrzymałych (200 kulek) 55 zł/os.
Energylandia - całodzienny pobyt w parku rozrywki. Cena 150 zł (przy min.25 os chętnych)

GDZIE MIESZKAMY?
W Domu Wczasowym „Orawcowa”–
usytuowany na północnym stoku szczytu Orawcowa. Do dyspozycji pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, boisko do piłki nożnej i siatkówki, sprzęt do karaoke i do organizacji dyskotek, góralska altana, basen letni przy obiekcie..

CO BĘDZIEMY JEDLI?
Cztery posiłki dziennie (śniadanie – bufet, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania.

CZYM JEDZIEMY?
Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwy wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania za dopłatą +50 zł/os. – PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.) do Katowic lub do Krakowa, dalej autokarem do obiektu.

Tabela wyjazdów i powrotów:

Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Poznań - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Warszawa - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)
Wrocław - - 50.00
PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.)

Ważne informacje dotyczące transportu

Dopłaty podane w PLN za przejazd w obie strony. O szczegółowe miejsca, godziny wyjazdów (powrotów) oraz dodatkowe informacje prosimy dowiadywać się na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Informacje te będą dostępne w biurze. Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast autokaru może być pociąg, mikrobus, taksówka lub samochód prywatny). Transport dzieci i młodzieży na kolonie, obozy i zimowiska realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy.

Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.