Kolonie i obozy w czasach COVID-19 - czy się odbędą?

Kolonie i obozy w czasach COVID-19 - czy się odbędą?

Konie i obozy to wydarzenia, na które dzieci i młodzież czekają z utęsknieniem. To nie tylko doskonała okazja na odpoczynek od nauki. To przede wszystkim sposób na poznawanie wielu ciekawych miejsc, zdobywanie nowych doświadczeń oraz nawiązywanie interesujących znajomości z rówieśnikami. Jeszcze dwa lata temu nikt z nas nie spodziewał się, że szalejący wirus COVID-19 na wiele miesięcy zamknie nas w domach. Wiele polskich firm wprowadziło system pracy zdalnej, a do oświaty na stałe zagościł model e-learningowy. I nie oszukujmy się, czas pandemii jest ciężki dla nas wszystkich. Tym bardziej dla naszych pełnych energii pociech, którym drastycznie ograniczono kontakt z kolegami i możliwość obcowania z szeroką pojętą rozrywką. Tym bardziej dzieci i młodzież z utęsknieniem czekają nadejście lata, kiedy w końcu będą mogły wyjechać na wakacje. Letnie kolonie i obozy 2021 ? czy się obędą, a jeśli tak to, jak będą wyglądały w czasach COVID-19?

Kolonie i obozy 2020 ? jak wyglądały?

Rok 2020 był zaskoczeniem dla nas wszystkich. Dla rodziców, którzy bali się o zdrowie swoich dzieci i dla nich samych, ponieważ często musiały zrezygnować z wyjazdu na wakacje. Był to również trudny rok dla organizatorów zorganizowanej formy wypoczynku, jakimi są kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Strach związany z tym nowym źródłem zagrożenia i brak rzetelnej wiedzy na temat rzeczywistych skutków, które może nieść ze sobą, zapanował w społeczeństwie w marcu ubiegłego roku i położyły się cieniem na całą branżę turystyczną.

Organizatorom wypoczynku dla dzieci udało się jednak opracować odpowiednie procedury bezpieczeństwa, aby młodzi ludzie mogli aktywnie wypocząć. Dzięki temu statystyki nie pokazały wzrostu zakażeń spowodowanych przez kolonie i obozy letnie i zimowe. Obowiązkowe maseczki, wzmożona opieka medyczna, zmniejszenie grup do 12-14 osób, ciągła dezynfekcja pomieszczeń oraz nieustanna edukacja dzieci i młodzieży związana z przestrzeganiem higieny osobistej przyniosły oczekiwane efekty.

Kolonie i obozy 2021 - czas na Polskę

W roku 2021 mamy już - jako społeczeństwo - więcej doświadczenia w radzeniu sobie w rzeczywistości szalejącej pandemii. Co więcej, zostało już opracowanych kilka szczepionek przeciwko koronawirusowi, którymi obecnie szczepimy się na potęgę. To wróży naprawdę dobrze. Dzięki sczepieniom bezpieczne kolonie i obozy podczas pandemii COVID 19 z pewnością się odbędą. Gospodarka powoli zaczyna podnosić się z zastoju. Otwierają się sklepy i galerie handlowe, a przede wszystkim długo zamknięte muzea i galer sztuki oraz hotele i restauracje. Już od 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5m. To doprawdy świetne wiadomości, które zarówno rodzice, jak i dzieci przyjmują z radością i ogromną nadzieją na udane wakacje 2021.

Bezpieczne kolonie i obozy 2021 to bogata i ciekawa oferta dla dzieci na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w kraju. Biura turystyczne kładą szczególny nacisk na codzienną dezynfekcję pomieszczeń wspólnych. Opiekunowie codziennie monitorują zdrowie podopiecznych z użyciem bezdotykowych sprzętów do pomiaru temperatury oraz dokładają starań do edukacji związanej z higieną osobistą. Dodatkowo każda kadra będzie posiadała w swoim zespole pielęgniarkę lub medyka, gotowych szybko udzielić pomocy. Natomiast liczba uczestników grupy zmniejszy się do 12-14 osób oraz 4 osób w jednym pokoju hotelowym, domu letniskowym lub namiocie.

Kolonie i obozy krajowe - dlaczego warto wysłać na nie dzieci w 2021?

Pamiętajmy jednak, że pandemia COVID 19 wciąż trwa. Dlatego też wiele biur turystycznych stawia na bezpieczne kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w Polsce. Oczywiście nie zabraknie i ofert wyjazdów letnich za granicę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wyjazdy te mogą być znacznie utrudnione. Różne państwa chronią się przed skutkami pandemii na wiele sposobów niekiedy całkiem różnych niż w Polsce. Wśród nich znajdziemy m.in.: zakaz przemieszczania się na znaczne odległości czy wprowadzenie godziny policyjnej. Problemem może być samo przekroczenie granicy bez zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID 19. Dlatego też wakacje 2021 dla dzieci to doskonała okazja, aby poznały one bliżej rodzimą przyrodę, kulturę i tradycję. A naprawdę jest, co poznawać. 

Kolonie i obozy nad morzem, kolonie i obozy nad jeziorami czy kolonie i obozy w górach to najczęstsze kierunki na wakacje w Polsce. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ, mają one wiele zalet. Po pierwsze, w wyniku kilkumiesięcznego zamrożenia gospodarki, wiele rodzin musiało wziąć pod uwagę oszczędności, jeśli chodzi o wakacyjny budżet. Natomiast wakacje dla dzieci w Polsce są o wiele tańszą opcją niż wyjazdy zagraniczne. Po drugie, ważna jest oszczędność czasu podczas podróży na wypoczynek. W Polsce dzieci dojadą nad morze czy w góry już w kilka godzin. Natomiast niektóre wyjazdy zagraniczne zajmują nawet dobę czy dwie. Czy nie lepiej wykorzystają ten czas, spędzając go na zabawie i innych aktywnościach niż w autokarze lub pociągu? Po trzecie, bezpieczne kolonie i obozy w Polsce to możliwość szybkiego odbioru dzieci przez rodziców w przypadku, gdy pojawią się u nich niepokojące objawy. 

Jak widać, biura turystyki podjęły wszelkie środki, by zorganizować bezpieczne kolonie i  obozy 2021. Mając tego pełną świadomoś, rodzice mogą spać spokojnie i razem z dziećmi cieszyć się nadchodzącymi wakacjami. Natomiast na obozy i kolonie zagraniczne można wysłać pociechy w bardziej sprzyjającym czasie.

Bezpieczne kolonie i obozy 2021 ? oferta 2021

W związku z tym, że bezpieczne kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży odbędą się głównie w Polsce, najlepiej już dziś dokonać rezerwacji. Organizatorzy tych wycieczek spodziewają się znacznie większego obłożenia niż w ubiegłym roku, dlatego szybko może pojawić się deficyt wolnych miejsc. Tym bardziej, że wiele biur honoruje bon turystyczny w wysokości 500 zł dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Dodatkowo rodzice mogą wybierać wśród naprawdę bogatej oferty wyjazdów letnich dla dzieci. Dostępne są kolonie dla maluszków od 4 roku życia oraz kolonie letnie z rodzicami. A dla starszych pociech idealne będą kolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat i obozy dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

Zwróćmy także uwagę, że bezpieczne kolonie i obozy 2021 to nie tylko wybór ciekawych miejsc w Polsce. To także - lub przede wszystkim - wybór odpowiedniego programu, a te są naprawdę ciekawe i bardzo zróżnicowane. Kolonie i obozy tematyczne, językowe, sportowe, artystyczne, taneczne, aktorskie, konne, żeglarskie, windsufingowe, survivalowe, przygodowe, paintballowe, edukacyjne, komputerowe i inne zapewnią pociechom zdrową dawkę aktywności fizycznej i umysłowej. Pozwolą poznać nowe i rozwinąć posiadane już umiejętności, zwiedzić wiele rodzimych malowniczych miejscowości oraz nawiązać wyjątkowe przyjaźnie. Dlatego już dziś poznaj pełną ofertę kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w 2021 i nie czekaj z rezerwacją miejsca, aby inni cię nie uprzedzili!

Podsumowanie

Panująca pandemia COVID 19 i związane z nią obostrzenia nie przekreślają szansy na wyjątkowe wakacje dla dzieci i młodzieży w 2021. Biura turystyki zadbają o zachowanie najwyższych standardów higienicznych oraz wysyłają z dziećmi wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która jest w pełni przeszkolona do pracy w trudnych warunkach epidemiologicznych. Dlatego rodzice, ale przede wszystkim ich pociechy mogą śmiało czekać na bezpieczne kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży pełne mnóstwa atrakcji, które z pewnością odbędą się w ferie letnie 2021.