Kolonie i Obozy

Kolonie i obozy przygodowe

Dla poszukiwaczy przygód oraz osób spragnionych wyjątkowych przeżyć przygotowaliśmy wyjazdy na kolonie i obozy przygodowe, które od wielu lat cieszą się wśród dzieci i młodzieży ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia linowe oraz eksploracja zamków i jaskiń, terenoznawstwo i orienteering, zajęcia z pierwszej pomocy, zajęcia ogólnosportowe i wodniackie oraz różnego rodzaju turnieje i wspólna rywalizacja sprawią, że wypoczynek wakacyjny oprawiony taką przygodą z całą pewnością nie będzie należał nudnych. Każdego sezonu nowe program oferowane przez kolonie i obozy przygodowe inspirują dzieci, aby dokonywały nowych odkryć, pozyskiwały nowe umiejętności, kształciły się w nowych dziedzinach.

Wiele - Kolonia przygodowa 6 x MAX na Kaszubach

Kolonia przygodowa 6 x MAX to idealna oferta dla młodzieży pragnącej spędzić wakacje pełne przygód i adrenaliny. Te obozy w Polsce zapewniają aktywny wypoczynek, który łączy w sobie…

 • Profil i wiek:

  Wiele
  od 9 do 14 lat
 • Terminy:

  2024-07-03 - 2024-07-12
  2024-07-23 - 2024-08-01
  2024-08-12 - 2024-08-21
 • Transport:

  Autokarem lub busem.
 • Zakwaterowanie:

  Ośrodek Kolonijno-Wczasowy BEAVER
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie + podwieczorek: posiłki serwowane w stołówce ośrodka.
od 2383.00 zł / os. 2683.00

szczegóły

Wiele - Wakacyjna kolonia survivalowa na Kaszubach ADEPT

Nasz obóz survivalowy oferuje szeroki zakres aktywności, które zapewnią uczestnikom unikalne doświadczenia i nauczą umiejętności przetrwania. W programie obozu znalazły się różnorodne…

 • Profil i wiek:

  Wiele
  od 9 do 14 lat
 • Terminy:

  2024-07-23 - 2024-08-01
 • Transport:

  Autokarem lub busem.
 • Zakwaterowanie:

  Ośrodek Kolonijno-Wczasowy BEAVER
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie + podwieczorek: posiłki serwowane w stołówce ośrodka
od 2303.00 zł / os. 2603.00

szczegóły

Wiele - Wakacyjny obóz przygodowy na Kaszubach - 7 x MAX

Wakacyjny obóz przygodowy 7 x MAX to idealne miejsce dla młodzieży poszukującej wyzwań i aktywnego wypoczynku. Oferujemy różnorodne obozy w Polsce, które łączą w sobie elementy adrenaliny,…

 • Profil i wiek:

  Wiele
  od 12 do 16 lat
 • Terminy:

  2024-06-23 - 2024-07-02
  2024-07-13 - 2024-07-22
  2024-08-02 - 2024-08-11
 • Transport:

  Autokarem lub busem.
 • Zakwaterowanie:

  Ośrodek Kolonijno-Wczasowy BEAVER
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie + podwieczorek: posiłki serwowane w stołówce ośrodka
od 2433.00 zł / os. 2733.00

szczegóły

Kolonie i obozy przygodowe 2024

Ta forma wakacyjnych wyjazdów przeznaczona jest dla określonej grupy wiekowej i prezentuje unikalny, tematyczny profil. Zachęcamy Państwa do wyboru takiego programu, która najbardziej odpowiadać będzie wiekowi i zainteresowaniom dziecka. Staramy się, aby grupy nie były zbyt obszerne i w ten sposób zapewniamy podczas obozu intymną i przyjazną atmosferę. Uczestnicy skorzystają szerokiego wachlarza aktywności: gier i zabaw, powiązanych z tematyką obozu warsztatów artystycznych i muzycznych, zajęć tanecznych i kulinarnych, ale przede wszystkim będą mieć możliwość nawiązywać nowe znajomości i spędzić niepowtarzalne wakacje.

Kolonie przygodowe o profilu bajkowym łączą zabawę z nauką i przeznaczone są dla najmłodszych uczestników. Elementy edukacyjne są wprowadzane w ciekawy, niebanalny sposób, poza salami klasowymi, często na świeżym powietrzu i z zastosowaniem pomocy multimedialnych. Wszystkie artystyczne, taneczne i muzyczne aktywności, wprowadzane będą za pośrednictwem takich klasycznych historii jak Śpiąca Królewna, Kopciuszek oraz Piękna i Bestia, a także popularnych filmowych postaci – Smerfów, Shreka czy Monster High. W procesie zabawy dzieci będą miały możliwość rozwijać zdolności ruchowe i rytmiczne, muzykalność, koordynację ruchową i równowagę, a wszystko to przenosząc się do magicznego świata bajek. Zawsze znajdzie się też czas na poznanie nowych, praktycznych umiejętności. Na przykład na obozach farmerskich dzieci posiądą wiedzę na temat flory i fauny, a podczas wycieczek terenowych nauczą się podstaw survivalu.

Naturalna ciekawość dzieci sprzyja ich zainteresowaniu nauką, doświadczeniami oraz konstruktorskimi zadaniami. Kolonie przygodowe o profilu naukowym, zaznajamiają uczestników z życiem wielkich wynalazców, historią odkryć i poszerzają wiedzę naukową dzieci. Program opracowano z myślą o jak najpełniejszym zaangażowaniu dzieci i zapewnienia im namacalnych, pobudzających zainteresowanie zajęć, co dzień stawiając przed nimi nowe naukowe i konstruktorskie wyzwania. Poprzez poszukiwanie rozwiązań dla realnych problemów, budowanie własnych prototypów urządzeń i wykorzystywanie w sposób twórczy dostępnych materiałów, kolonie przygodowe o profilu edukacyjnym sprzyjają pozyskiwaniu przydatnych zdolności, które pozwalają na dalsze rozwijanie pasji i zainteresowań, jednocześnie zapewniając sukces w szkole. Natomiast obozy edukacyjne dla licealistów oferują rozbudowany, edukacyjny program skrojony na potrzeby późniejszej nauki akademickiej, a być może i pracy zawodowej.

Obozy przygodowe fantasy to przede wszystkim gry role-playing i to zarówno w wersji pen-and-paper, ale i także w popularnej wersji terenowej czyli LARPy. Nie może zabraknąć również karcianek i coraz bardziej popularnych gier planszowych i figurkowych. Starsi uczestnicy będą mogli podszkolić się także w trudnej sztuce prowadzenia sesji RPG. Organizatorom zależy również na twórczym wykorzystaniu fascynacji fantastyką – znajdzie się czas na naukę technik pisarskich opracowywanie własnych scenariuszy, szlifowanie stylu. Dla młodszych uczestników proponujemy natomiast kolonie przygodowe o profilu gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera lub detektywistycznym.