Kolonie i Obozy

Kolonie żeglarskie, obozy żeglarskie

Kolonie i obozy żeglarskie to świetny sposób na spędzenie letnich wakacji nad wodą, na odpoczynek i na poznanie nowych przyjaciół. Na obozach żeglarskich staramy się uczyć bezpiecznej żeglugi w przyjemnym środowisku edukacyjnym, instruując i kładąc nacisk na bezpieczeństwo oraz umiejętności pływania żaglówkami. Celem organizowanych przez nas wyjazdów na kolonie żeglarskie jest nauczenie dzieci i młodzieży zarówno niezależności, jak i pracy zespołowej oraz promowanie pewności siebie poprzez żeglarstwo i sporty wodne. Praktyczne doświadczenie jest najlepszym sposobem na naukę żeglowania, dlatego kładziemy nacisk na edukację poprzez działanie.

Dąbki - Kolonia i obóz ze sportami wodnymi - z wiatrem i wodą

Kolonia i obóz ze sportami wodnymi to idealna oferta dla młodych entuzjastów aktywnego wypoczynku nad wodą. Oferując różnorodne kolonie w Polsce, skupiamy się na zapewnieniu emocjonujących…

 • Profil i wiek:

  Dąbki
  od 11 do 16 lat
 • Terminy:

  2024-06-23 - 2024-07-02
  2024-07-03 - 2024-07-12
  2024-07-13 - 2024-07-22
  2024-07-23 - 2024-08-01
 • Transport:

  Autokarem lub busem.
 • Zakwaterowanie:

  Ośrodek Wypoczynkowy Duet
 • Wyżywienie:

  3 posiłki dziennie + podwieczorek (obiad – serwowany, śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego)
od 2753.00 zł / os. 3053.00

szczegóły

Kolonie i obozy żeglarskie 2022

Kolonie i obozy żeglarskie stanowią wyjątkową okazję dla dzieci i młodzieży, aby odkryć magię żeglowania, zdobyć umiejętności manewrowania łódkami i docenić środowisko wodne. Obozy żeglarskie kształtują osobowość. Żeglarstwo uczy pokory, porządku i zaangażowania we wspólny cel. Na koloniach żeglarskich pomagamy w rozwijaniu umiejętności, zdobywaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości. Uczymy obsługi jachtu, sterowania, robienia zwrotów, przekazujemy podstawy teorii żeglowania ratownictwa wodnego i meteorologii.

Kolonie żeglarskie dla dzieci to świetny sposób, aby po raz pierwszy doświadczyć żeglarstwa i wiosłowania, doskonalić nowe umiejętności lub po prostu spędzać wolny czas z przyjaciółmi. Młodzi żeglarze na wszystkich poziomach mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności żeglarskich i nabrania pewności na wodzie, koncentrując się na pracy zespołowej, ustawianiu łodzi, żeglowaniu pod wiatr, sterowaniu łodzią i trymowaniu żagla. Naszym głównym celem jest sprawienie, aby dzieci bezpiecznie i dobrze bawiły się oraz cieszyły się z bycia na wodzie!

Podczas realizacji kolonii i obozów żeglarskich młodzi ludzie poznają budowę kabinowego jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę jachtowego silnika przyczepnego. Na obozach przekazujemy wiedzę dotyczącą przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych i morskich drogach wodnych. Zapoznajemy także z etykietą jachtową, czyli zasadami zachowania się na jachcie i obyczajami żeglarskimi.

Odpowiemy na pytania: czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster, do czego służy miecz - i wiele innych dotyczących wiatru, wody, żagli i sił działających na jacht. Będą też techniki planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu oraz zajęcia z ratownictwa wodnego oraz zasady zachowania się po wywrotce jachtu. Uczestnicy poznają podstawowe wiadomości o wiatrach, skali Beauforta oraz niebezpiecznych dla żeglarzy zjawiskach pogodowych i ich oznakach; dowiedzą się również, skąd zdobywać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.

Nie zabraknie też takich praktycznych elementów jak taklowanie i klar jachtu, obsługa żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługa silnika zaburtowego, a także umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego. Młodzi żeglarze nauczą się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, a także napraw jachtu i osprzętu, będą wykonywać manewry takie jak zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach, jak i na silniku.

Błękitne niebo, słońce, łopot żagli, plusk wody, a wieczorem szanty przy ognisku. To wakacje dla dzieci i młodzieży, które uwielbiają wodę, jeziora i chcą poznać smak żeglarstwa. Na koloniach i obozach żeglarskich będzie czas na mnóstwo dobrej zabawy, wieczorne ogniska, sportową rywalizację, kąpiele i plażowanie. Nie zabraknie także konkursów między załogami, miniregat czy żeglarskiej olimpiady.