Kolonie i Obozy

Kolonie dla dzieci

Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Lato 2023. Oferty wyjazdów na sezon Lato 2024 aktualnie są w przygotowaniu i pojawią się już w listopadzie 2023 roku.

Kolonie Raj w sercu Polski - Twoje dziecko zasługuje na niezapomniane wakacje!

Odkryj SPAŁĘ, historyczny kurort dla carów i prezydentów, teraz otwarty dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zapraszamy na niezwykłą przygodę pełną niesamowitych atrakcji i edukacyjnych warsztatów w przepięknej okolicy Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Kolonia dla dzieci - Raj w sercu Polski
Zakwaterowanie:
Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy ZACISZE
Wyżywienie:
4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek)
Dojazd:
Trasa główna autokar lub bus; połączenia antenowe PKP lub Flix Bus lub PKS
Wiek:
od 7 do 13 lat
Symbol oferty:
SW-28863
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00

Program i opis oferty

Nasi doświadczeni opiekunowie zadbały o to, aby program kolonii był nie tylko ciekawy, ale także bezpieczny. Zapewniamy szeroką gamę atrakcji, takich jak wizyty w Mandorii, Park of Poland, Suntago Wodny Świat oraz Baśniowe Sady Klemensa! Wycieczki te na pewno sprawią, że Twoje dziecko nie będzie się nudziło ani tęskniło za domem.

Oprócz atrakcji rozrywkowych, dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich umiejętności podczas warsztatów pływackich oraz Lekcji Przetrwania. To doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności i zacieśnienia przyjaźni z rówieśnikami.

Wszystko to w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od największych miast Polski!

Nie czekaj i zapisz swoje dziecko już dziś na Kolonie Raj w sercu Polski. Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie, o którym Twoje dziecko będzie opowiadać przez wiele lat.

Kolonie szczególnie polecane dla dzieci młodszych. Zapewniamy sympatyczną, opiekuńczą kadrę, która nie tylko interesująco i bezpiecznie zorganizuje zajęcia ale również pomoże w wielu codziennych czynnościach. Podczas pobytu zapewniamy wyjątkowo atrakcyjne wycieczki, nie będzie więc czasu na nudę lub tęsknotę.

Obudź w sobie odkrywcę i odwiedź Mandorię Miasto Przygód – park rozrywki pełen atrakcji (www.mandoria.com). Rozrywka w Mieście Przygód jest bardzo zróżnicowana, świetną zabawę zapewnią m.in.

 • karawana – największa w Polsce dwupoziomowa karuzela
 • strzelnica z historycznymi karabinami
 • Galeon – olbrzymi okręt wirujący nad portem
 • Barbakan – olbrzymia zjeżdżalnia z 6 torami
 • Mroczny Dwór- jedyny w Polsce roller coaster jeżdżący w ciemności
 • Orkiestra Błaznów – przezabawna ruchoma ławka
 • karuzela z łódkami na wodzie
 • małpi gaj
 • Zatoka Piskorza – łódki zdalnie sterowane, możesz się poczuć kapitanem statku
 • Latarnia Leonarda – karuzela typu Magiczne Rowery
 • Beczki – karuzela w winnicy
 • Szalupy – rowerki wodne

Oprócz głównych atrakcji i licznych gier zręcznościowych, Goście mogą skupić się na odkrywaniu tajemnic Mandorii, a w międzyczasie udać się po przekąskę do Abu Cafe czy Tawerny Trzy Dzwony. Po drodze być może spotkają psotne fretki, Raskala i Lili, lub poznają którąś z ważnych, mandoriańskich osobistości

 • wycieczka autokarowa do Bajkowych Sadów Klemensa. Połączymy edukację z zabawą. Na uczestników czeka super zabawa w następujących strefach:
 • Tęczowa Kraina z kurtynami wodnymi
 • Strefa miękkich lotów czyli zabawa na dmuchańcach
 • Gorące piaski – gigantyczna piaskownica przypominająca pustynię na której można budować zamki, ścigać się z górki
 • Leśny Tor Przeszkód
 • przejazd beczkowozem
 • Gra terenowa „Turlaj owoce”
 • Wodny Plac zabaw
 • Zaczarowany zakątek
 • Pociąg do Przyrody
 • Brzozowy labirynt
 • Hop, hop do góry z trzema trampolinami
 • Strachowisko
 • zajęcia na basenie Centralnego Ośrodka Sportu
 • wizyta na pirackim statku – piracka przygoda – zabawy w wodzie, szukanie ukrytego skarbu przy pomocy pirackiej mapy sprzed lat. Festiwal Talentów.
 • Plażowanie nad Pilicą
 • Zaczarowany Las – wyprawa po kwiat paproci oraz wiele zabaw z Królewną Śnieżką, Kopciuszkiem, Kubusiem Puchatkiem.
 • Indiańska Wioska – jak zbudować wigwam, wybór Wodza Wioski, najpiękniejszej Indianki, Najśmieszniejszego Indianina.
 • Bajkowy Dzień (prezentacja bajek).
 • Dzień w Dżungli – wycieczka do lasu, wybór Mistrza lasu, konkurs „Jak się czesał Tarzan i Jane”, polowanie na tygrysa – podchody
 • Dzień dobrego humoru – konkurs na najzabawniejsze historyjki, wierszyki, rysowanie karykatur
 • Dzień sportu „na wesoło”
 • Szkoła dobrych manier
 • Festiwal Talentów
 • Zajęcia plastyczne, wycieczki piesze , gry, konkursy, ogniska, dyskoteki.

Podczas kolonii uczestnicy zdobywają różne stopnie np. wodnik, botanik, podróżnik oraz odznaki i tytuły np. Złoty Mikrofon (dla najlepszego śpiewaka), Pomysłowy Dobromir (za pomysłowość i twórcze rozwiązywanie problemów), Niewidzialnej Ręki (dla kolonisty, który często bezinteresownie pomagał innym) itp.

SPAŁA – kurort carów i prezydentów, znana miejscowość wypoczynkowa w centralnej Polsce nad rzeką Pilicą, na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne, dawniej letnia rezydencja prezydentów Polski. Spałą położona jest w odległości ok. 100 km od Warszawy, ok. 60 km od Łodzi, ok. 70 km od Radomia, ok. 100 km od Kielc, ok. 200 km od Katowic, Krakowa, Lublina.

IMPREZY FAKULTATYWNE: (każda impreza realizowana przy min. 15 uczestnikach):

 1. Poczuj się jak ryba w wodzie! - warsztat pływacki nauka pływania - 6 zajęć po 45 min. - lekcje z nauki i doskonalenia pływania. Cena 150 zł.
 2. Super wycieczka do Park of Poland i super atrakcje - szaleństwo w otwartym w 2020 r. największym zadaszonym Parku Wodnym w Europie – Suntago Wodny Świat (www.parkofpoland.com),
  To prawdziwe miasteczko rozrywki i tropikalna wyspa. Znacie Tropical Islands pod Berlinem? To coś w tym stylu. Na terenie Suntago znajdują się trzy strefy tematyczne - Jamango Wodna Dżungla, Relax Suntago oraz Saunaria Suntago a w nich m.in. 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falami, relax z tzw. dziką rzeką, wodny plac zabaw, maszyna Surf-Air, która umożliwia naukę surfowanie pod dachem, 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami. Jamango - Jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji i niespodzianek na światowym poziomie Aż 32 różne zjeżdżalnie to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Odważysz się na zjazd najdłuższą – 320 metrową zjeżdżalnią ? To tak jakby sunąć w dół z wysokości wieży Eiffla. Tropikalny, termalny a może gigantyczny basen z falą? Aż 18 różnych basenów o powierzchni 3500 metrów kw. dostarczy wrażeń każdemu miłośnikowi wodnej zabawy! A to wszystko w otoczeniu 700 palm przywiezionych z egzotycznych zakątków świataRozglądasz się za niezwykłym miejscem, które zachwyci i zapewni chwilę wytchnienia od codzienności? Cena 170 zł/
 3. Niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji w Zoo Safari Borysew (https://zoosafari.com.pl)
  to wyjątkowe miejsce Tu staniesz twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata!  W Zoo Safari można spotkać zwierzęta z 5 kontynentów, zarówno te groźne, jak złote i białe tygrysy bengalskie, białe lwy czy puma oraz zwierzaki łagodne, np. antylopy, strusie, zebry czy żółwie. Jest też foka o imieniu Dawid. W Świecie Wodnym” zamieszkało już osiem sztuk aligatorów, pelikany, flamingi, żurawie koroniaste oraz liczne gatunki ptactwa wodnego „Świat Wodny” tworzy kompleks czterech wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym o łącznej powierzchni ponad 1,5 ha! „Świat Wodny” można zwiedzać z mostów otaczających wyspy lub z akwenu. ZOO Safari zwiedzamy jadąc kolejką z lektorem. Cena 150 zł
 4. Szkoła Przetrwania – Aktywna Nauka
  Program szkoły przetrwania jest podzielony na kilka boków, a w każdym z nich jest cząstka przedmiotów ze szkoły pod postacią survivalu.
  Ogień - metody rozpalania, dobór podpałki, palenisko
  Woda - ocena czystości, naturalne wskaźniki czystości wód,
  Obóz - dobór miejsca, wykonanie konstrukcji
  Nawigacja - czytanie map, obsługa kompasu i mapy, odnajdywanie położenia, wyznaczanie azymutu, układanie trasy
  Sygnalizacja ratunkowa- paleniska sygnalizacyjne, panel naziemnie, sygnalizacja nocna/dzienna.
  zasady postępowania w przypadku zgubienia: S.T.O.P. PLAN
  Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra instruktorów survivalu. Uczestnik zajęć powinien zabrać ze sobą plecak, sportowe ubranie, buty za kostkę. Cena 70 zł
 5. Zajęcia z Adrenaliną w tle – wizyta w Parku Linowym - beztroska, bezpieczna zabawa zajęcia dostosowane do wieku uczestników. Cena 50 zł/os.

TRANSPORT:
a) trasa główna autokar lub bus: z Warszawy + 120 zł, z Łodzi + 120 zł,
b) przejazdy antenowe: z Lublin + 160 zł, z Kielce + 150 zł. Katowice i Kraków + 200 zł, Gdańsk + 200 zł (Gdańsk – Tomaszów Mazowiecki – pociąg, dalej bus. Wyjazdy realizowane przy min. 7 uczestnikach. Dojazdy antenowe mogą odbywać się innym środkiem transportu niż wyszczególniony jako główny w ofercie (antena mikrobusem, PKP – rezerwacja miejsc siedzących pod opieką wychowawcy - konwojenta).
c) Dojazd własny: przyjazd uczestnika z rodzicami do ośrodka na godz. 13.00, odbiór uczestnika w ostatnim dniu ok. 12.00

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy „ZACISZE” , usytuowany w otoczeniu zieleni, Pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, telewizorami, lodówką. Ośrodek dysponuje: boiskiem sportowym, placem zabaw, ogrodem do grillowania, stołem do pimg-ponga i bilardowym, rowerami, jadalnią, salami konferencyjnymi ze sprzętem multimedialnym, kawiarnią, jacuzzi, pokojem zabaw. Teren ośrodka ogrodzony i monitorowany. Około 1 km od ośrodka ‘Zacisze” płynie rzeka Pilica z piaszczystą plażą.

WYŻYWIENIE:
w stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek); pierwsze świadczenie: obiad w pierwszym dniu turnusu, ostatnie świadczenie: obiad w ostatnim dniu turnusu

miejsce adres wyjazd powrót cena
Dojazd własny Wyjazd: przyjazd uczestnika z rodzicami do ośrodka, powrót: c) odbiór uczestnika w ostatnim dniu 13.00 12.00 0,00 zł.
Gdańsk informacje na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 200,00 zł.
Uwagi: przejazd antenowy przejazd antenowy
Katowice informacje na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 200,00 zł.
Uwagi: przejazd antenowy przejazd antenowy
Kielce informacje na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: przejazd antenowy przejazd antenowy
Kraków informacje na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 200,00 zł.
Uwagi: przejazd antenowy przejazd antenowy
Lublin informacje na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 160,00 zł.
Uwagi: przejazd antenowy przejazd antenowy
Łódź informacja o zbiórce na tydzień przed wyjazdem 00:00 00:00 120,00 zł.
Uwagi: trasa główna autokar lub bus trasa główna autokar lub bus
Warszawa informacja o zbiórce na tydzieńprzed wyjazdem 00:00 00:00 120,00 zł.
Uwagi: a) trasa główna autokar lub bus: a) trasa główna autokar lub bus:
 1. Poczuj się jak ryba w wodzie!: 150.00 PLN
  warsztat pływacki nauka pływania - 6 zajęć po 45 min. - lekcje z nauki i doskonalenia pływania
 2. Super wycieczka do Park of Poland: 170.00 PLN
 3. Szkoła Przetrwania – Aktywna Nauka : 70.00 PLN
 4. Zajęcia z Adrenaliną w tle: 50.00 PLN
 5. Zoo Safari Borysew : 150.00 PLN
Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.