Kolonie i Obozy

Kolonie dla dzieci

Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w Kolonii i obozie młodzieżowym z wycieczką do Czech! Czekają na Was malownicze krajobrazy Karkonoszy, niesamowite atrakcje i mnóstwo emocji. Zakwaterujemy się w Pensjonacie Zameczek, który znajduje się w samym sercu Szklarskiej Poręby, tuż przy szlakach turystycznych. Będziemy mieli do dyspozycji salę wielofunkcyjną z bilardem i piłkarzykami, miejsce na ognisko oraz darmowe Wi-Fi. Codziennie będziemy korzystać z wyżywienia w stołówce ośrodka, gdzie będziecie mieli do wyboru cztery posiłki dziennie, w tym podwieczorek.

W programie naszej kolonii znajdują się wycieczki, takie jak wycieczka autokarowa "Złota Praga" z rejsen statkiem po Wełtawie, wycieczka do Liberca z zabawami w centrum handlowo-rozrywkowym "Babilon" i wizytą w aquaparku oraz w niedawno otwartym parku nauki i zabawy - iQlandia.

Oprócz tego czekają na Was wycieczki piesze, zajęcia sportowe, takie jak piłka nożna i siatkówka oraz wieczory z ogniskami, dyskotekami i konkursami. Nasza kolonia młodzieżowa z wycieczką do Czech to niezapomniane wakacje pełne atrakcji i nowych doświadczeń. Zapraszamy!

Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Kolonia i obóz młodzieżowy z wycieczką do Czech - Poczuj Ducha Gór
Zakwaterowanie:
Pensjonat Zameczek
Wyżywienie:
4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek) w stołówce ośrodka
Dojazd:
Pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym.
Wiek:
od 7 do 18 lat
Symbol oferty:
SW-28866
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00

Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2024-07-21 04:17

kod termin dni cena sprzedaż
HARSZK3 04.08 - 14.08.2024 11 2250.00 PLN rezerwuj

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie,
 • opieka kadry pedagogicznej i medycznej,
 • program,
 • ubezpieczenie NNW (5000 zł),
 • TFG.
Cena nie zawiera:
 • dopłat do transportu z poszczególnych miast,
 • obligatoryjnej kwoty na opłatę biletów wstępów w Czechach – 950 koron czeskich,
 • opłat za wycieczki fakultatywne.

Program i opis oferty

 1. Wycieczka autokarowa „Złota Praga” z rejsem statkiem po Wełtawie.
  Zwiedzanie zabudowy pałacowo-zamkowej na Hradczanach (Pałac Prezydencki, Katedra Św. Wita, Stare Zamkowe Schody), Droga Królewska, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz, Nowe Miastorejs widokowy po Wełtawie  jeden z najprzyjemniejszych sposobów zapoznania się z piękną Pragą, wygodnie podróżując statkiem zobaczymy Wzgórze Zamkowe, Most Karola i Stare Miasto
 2. Wycieczka  do Liberca
  Zabawy w centrum Handlowo-Rozrywkowym „Babilon”, wizyta w największym w Czechach aquaparku: baseny, zjeżdżalnie, masaże, sauny, kąpiele wirujące, masujące, jaskinie, następnie wizyta w niedawno otwartym mega atrakcyjnym Parku Nauki i Zabawy - iQlandia . W iQlandii odwiedzający mogą odbyć m.in. trening kosmonauty, powędrować z wnętrza Ziemi do odległych galaktyk, doświadczyć trzęsienia ziemi, przeżyć wichurę, spadające bomby, obejrzeć taniec błyskawic, zrozumieć jak działają najróżniejsze urządzenia, spotkać się z robotem przyszłości, dowiedzieć się jak powstał Kosmos, na desce skateboardowej przelecieć przez cały Układ Słoneczny, w studio telewizyjnym można zobaczyć jak się prowadzi wiadomości, można spróbować dań kuchni molekularnej, wziąć udział w ciekawych eksperymentach, warsztatach rozwiązać zawiłe zadania kryminalistyki.
 3. Wycieczka do niezwykłego rezerwatu przyrody Skalne Miasto, czyli wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych (wieże, zamki, ściany, twory o oryginalnych kształtach np. kochankowie, starosta, myśliwy, diabelski most, dzban, bliźnięta, wieże, mosty, wilczy jar, ogrody, amfiteatr,  wielki i mały wodospad itp.), które osiągają wysokości bliskie 100 metrów, a wędrujący człowiek wydaje się odrobiną wobec potęgi przyrody; w trakcie wycieczki uczestników oczekuje również atrakcyjny, pełen emocji rejs łodzią pośród skał
 4. Karkonosze AVENTURA – czyli spływ bezpiecznymi pontonami raftingowymi po malowniczej rzece Bóbr, to atrakcja która łączy współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzenie niezapomnianych chwil na łonie natury (każdy uczestnik jest wyposażony w kamizelkę, pagaj, kask) pontony są profesjonalne i bezpieczne.
 5. Wizyta w Parku Rozrywki Esplanada  doskonała zabawa i adrenalina dla każdego od 6 do 99 lat, m.in. zjazd zjeżdżalnia grawitacyjną Alpinie Coaster
 6. Zajęcia w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, ciekawa interaktywna prezentacja przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego.
 7. Wizyta w Chacie Walońskiej. W salach z wielobarwnymi minerałami prowadzone są spotkania, podczas których prezentowana jest historia regionu, tradycje walońskie a dzieci i młodzież mogą wysłuchać legendy o Duchu Gór - Karkonoszu. Najdzielniejsi uczestnicy spotkania, którzy przejdą Próbę Pokory w dybach są zapraszani do kamiennych podziemi gdzie przy palenisku otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobycie Pierwszego Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego. Od tej pory stają się Czeladnikami Walońskimi.
 8. Gra terenowa Szlakiem Ducha Gór
 9. Zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby: Huty Szkła - spotkanie z hutnikami – pokaz wyrobu szkła (możliwość zakupu pamiątek ze szkła),
 10. Wycieczki piesze m.in:
  •    do Wodospadu Kamieńczyk, do Wodospadu Szklarka
  •    do schroniska pod Łabskim Szczytem
 11. Zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka
 12. Dyskoteki, ogniska,  konkursy

ATRAKCYJNE IMPREZY FAKULTATYWNE:

 1. Wycieczka do DREZNA
  W programie zwiedzania Drezna m.in. Zwinger – Zamek Drezdeński, Galeria Starych Mistrzów, Skarbiec (wycieczka jest realizowana w godz. 7.00-21.00). Cena 140 zł /os + 20 euro
 2. CZESKI RAJ – kraina skał, zamków, jaskiń i Rozbójnika Rumcajsa, zwiedzanie Jaskiń Dolomitowych w Bożkowie, Zamku Hruba Skała, Zamku Troski, Prachowskich Skał. Cena 140 zł/os  + ok. 500  koron czeskich.
 3. Szwajcaria Saksońska
  Konigstein (twierdza) – Największa górska twierdza europejska!! Kilometrowy spacer wzdłuż murów na wyskokości 247 m nad rzeką!! Zwiedzanie m.in. skarbca, zbrojowni, sali historycznej. W twierdzy można zobaczyć studnię – 152 m głębokości.
  Bastei nad Łabą – przepiękny rezerwat skalny z punktami widokowymi, wypiętrzony ponad 200 m nad dolinę rzeki Łaby!!!
  Pałac i Park Pillnitz – Pałac w japońskim stylu, zbudowany jako letnia rezydencja Wettynów. Największe na świecie drzewko kameliowe! Cena 170 zł + 20 euro.
 4. Wizyta w Energy VR w Centrum Wirtualnej Rzeczywistości to przygoda w innym świecie. dostaniecie niepowtarzalną szansę wypróbowania przełomowej i niezwykle zaawansowanej technologii multimedialnej. Za pomocą rozbudowanego systemu VR przeniesiecie się  w głębiny oceanu, na orbitę ziemi, do wnętrza ludzkiego umysłu lub w inne niezwykłe miejsca. Gwarantujemy świetną zabawę i Doładowane Emocje!  Uczestnik zabawy może spełnić marzenia o lataniu, teleportacji, wizycie w kosmosie czy w głębinach oceanu, a następnie 2-godzinny pobyt  w Termach Cieplickich – kąpiel w basenach termalnych z hydromasażami, huśtawkami, zjeżdżalniami, gejzerami, dziką rzeką. Cena 150 zł/os.
 5. Kiedy ludzie zwykle zapadają w sen, duchy kontynuują  swą wieczną wędrówkę, ale co z tymi, którzy postanowili nie spać? Co więcej, zwiedzać? O tym mogą przekonać się goście Zamku Czocha, wybierający się na Nocne Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy. Wszystkich miłośników historii, tajemnic i legend zapraszamy na zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Tajemniczość miejsca sprawi, że wycieczka będzie niezapomnianą przygodą. Tajne przejścia, stylowe komnaty, niezwykłe ekspozycje. Cena 150 zł

Imprezy fakultatywne są realizowane przy zgłoszeniu się minimum 15 osób.

SZKLARSKA PORĘBA - miejscowość wypoczynkowa i turystyczna położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej, u podnóża Szrenicy w legendarnej krainie ducha Gór – Karkonosza, doskonałe miejsce letniego wypoczynku dla tych, którzy preferują aktywny sposób spędzenia czasu. Liczna sieć szlaków turystycznych umożliwia poznanie piękna tych gór.

TRANSPORT :
PKP + autokar

Dopłaty do transportu: Warszawa – 120 zł, Łódź, Piotrków Trybunalski, Bydgoszcz, Toruń -140 zł, Kraków, Katowice, Kielce, Częstochowa, Wrocław, Lublin, Poznań, Rzeszów, Tarnobrzeg, Siedlce, Szczecin, Białystok, Olsztyn, Opole, Zielona Góra, Radom – 180 zł, Gdańsk, Gdynia – 60 zł.

Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane są przy zgłoszeniu się minimum 5 uczestników. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną w przypadku jej braku uczestnik dopłaca do 100% wartości biletu - zgodnie z taryfą obowiązującą w PKP Intercity.
Dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym.
Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem

UWAGA! Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty (niezbędne dokumenty do przekroczenia granicy) oraz ważną legitymację szkolną na przejazd PKP. KOLONIE: 7-13 lat / OBÓZ: 14-18 lat

ZAKWATEROWANIE:
Pensjonat Zameczek jest usytuowany Szklarskiej Porębie dolnej  (dojście do Górnej Szklarskiej Poręby 40 minut spacerem) tuż przy "Grubej Lipie", 50 m od szlaków turystycznych - niebieskiego i czarnego. Jest to bardzo dobry punkt na rozpoczęcie wycieczki pieszej. Dysponuje 50 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4-osobowych oraz jednym pokoju studio. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i tv, w pokojach są łóżka jednoosobowe. Posiada dużą salę wielofunkcyjną z bilardem oraz piłkarzykami.  Na terenie - przy pensjonacie znajduje się miejsce na organizowanie ogniska oraz grilla. Goście mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu Wi-Fi . Niedaleko obiektu  profesjonalne zaplecze sportowe Orlik 

WYŻYWIENIE – w stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek) w stołówce ośrodka
Pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.
Osoby z dietą – prosimy o informacje przy zgłoszeniu udziału w imprezie.
Dieta wegetariańska i wegańska  + 50 zł, dieta bezglutenowa, bez laktozy i bezmleczna  – płatna 150 zł

miejsce adres wyjazd powrót cena
Białystok Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Bydgoszcz Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 180,00 zł.
Częstochowa Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Dojazd Własny - 00:00 00:00 0,00 zł.
Gdańsk Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 180,00 zł.
Gliwice Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Kalisz Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Katowice Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Koszalin Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 180,00 zł.
Kraków Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Lublin Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Łodź Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Olsztyn Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Opole Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Ostrów Wielkopolski Wyjazd: Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Pabianice Wyjazd: Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Poznań Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Radom Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Rzeszów Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Sieradz Wyjazd: Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Słupsk Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 180,00 zł.
Szczecin Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 200,00 zł.
Warszawa Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Wrocław Wyjazd: Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 120,00 zł.
Zabrze Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 160,00 zł.
Zielona Góra Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem 00:00 00:00 200,00 zł.
 1. CZESKI RAJ : 140.00 PLN
  +ok. 500 koron czeskich
 2. Dieta bez laktozy: 150.00 PLN
 3. Dieta bezglutenowa,: 150.00 PLN
 4. Dieta bezmleczna: 150.00 PLN
 5. Dieta wegańska: 50.00 PLN
 6. Dieta wegetariańska: 50.00 PLN
 7. Nocne zwiedzanie Zamku Czocha: 150.00 PLN
 8. Szwajcaria Saksońska: 170.00 PLN
  + 20 euro
 9. Wizyta w Energy VR i Termach Cieplickich: 150.00 PLN
 10. Wycieczka do DREZNA: 140.00 PLN
  + ok. 20 euro
Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.