Wakacje dla dzieci i młodzieży ? jakie i dla kogo?

Wakacje dla dzieci i młodzieży ? jakie i dla kogo?

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkim krokami i wakacje dla dzieci i młodzieży już zapasem. Dlatego też każdy rodzic coraz częściej zastanawia się, jak zaplanować czas letniego wypoczynku dla swoich pociech. Jak sprawić, aby nie spędzały całych dni przed ekranem smartfona, laptopa czy telewizora? Jak zorganizować wakacje, aby aktywnie wypoczęły, zrelaksowały się i mogły doświadczać mnóstwa ciekawych wrażeń? Na szczęście nie musimy się nad tym sami zastanawiać, ponieważ biura turystyki oferują szeroki wachlarz propozycji na zorganizowany odpoczynek dla dzieci i młodzieży. Jakie kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży wybrać i które z nich będą odpowiadały zainteresowaniom i upodobaniom naszych dzieci?

Kolonie i obozy tematyczne ? dla młodych artystów

Jeśli chcemy skutecznie zająć dziecko na czas wakacji, pozwolić mu doświadczać nowych rzeczy, zaszczepić w nim nowe zainteresowania lub rozwinąć te, które już ma, idealnym rozwiązaniem będą bezpieczne kolonie i obozy tematyczne, a naprawdę jest, w czym wybierać. Kolonie i obozy aktorskie, taneczne, artystyczne, wokalne, filmowe, fotograficzne, plastyczne, malarskie, gitarowe, kabaretowe czy rysunkowe sprawdzą się w przypadku tych pociech, które na co dzień interesują się szeroko pojętą sztuką i lubią w sposób twórczy spędzać wolny czas. W programie wyjazdów letnich będą mogły uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz zgłębiać tajniki wybranej sztuki pod okiem pasjonatów z różnych dziedzin. Dodatkowo będą mogły poznać innych rówieśników, którzy podzielają te same pasje i wymienić między sobą doświadczenia i zawiązać nowe przyjaźnie.

Kolonie i obozy sportowe ? dla miłośników ruchu w każdej postaci

Równie dobrym pomysłem będą bezpieczne kolonie i obozy sportowe m.in.: piłkarskie, z piłką ręczną, pływackie, rowerowe, siatkarskie, tenisowe, wspinaczkowe, windsurfingowe, żeglarskie czy sztuk walki. To wprost wymarzona okazja, aby dzieci mogły spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu w górach, nad jeziorem czy nad morzem. Jest to wybór nie tylko dla tych młodych ludzi, którzy trenują jakiś sport, lecz i tych, którzy chcieliby nauczyć się nowych gier oraz przeżyć niezapomniane przygody. Kolonie i obozy sportowe podzielone są na grupy w zależności od stopnia zaawansowania uczestników, dlatego znajdą się na nich zajęcia dla początkujących, średniozaawansowany i zaawansowanych tak, aby dzieci dobrze czuły się w grupie rówieśniczej i mogły nabywać nowe umiejętności razem z innymi na podobnym poziomie.

Kolonie i obozy z adrenaliną ? dla żądnych mocnych wrażeń i niezapomnianych przygód

Dla tych, którzy są żądni przygód, lubią poznawać nowe rzeczy, a przy tym czuć dreszczyk emocji idealne będą bezpieczne klonie i obozy z adrenaliną, pod namiotami, detektywistyczne, kolonie i obozy militarne, paintballowe, przygodowe, rekreacyjne, wędrowne czy szkoleniowe. Na tego typu wakacjach dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów i opiekunów będą uczyły się radzić sobie w trudnych sytuacjach, ćwiczyć zmysł obserwacji i reagowania w trudnych sytuacjach oraz nabędą samodzielności, ale i poznają siłę współpracy w  grupie. Nie tylko spędzą letnie dni w lesie lub nad wodą, ale będą uczestniczyły w różnego rodzaju grach i sportach, które wniosą dreszczyk emocji i wiele satysfakcji ze wspólnie osiągniętych celów.

Kolonie i obozy komputerowe i tematyczne ? dla pasjonatów nowych technologii oraz świata popkultury

Także dla dzieci, które na co dzień interesują się nowymi technologiami, znajdzie się kilka ciekawych propozycji, jakimi są kolonie i obozy youtuberskie, obozy RPG czy komputerowe. Dzięki nim młodzi ludzie będą mogli poznać warsztat pracy najpopularniejszych youtuberów, nagrywać swoje pierwsze vlogi, rozwijać umiejętności programistyczne i graficzne oraz razem z innymi pasjonatami RPG rywalizować w e-sporcie, czyli zawodach w gry komputerowe. To także oferta, w której znajdują się kolonie i obozy z Harrym Potterem, Gwiezdnymi Wojnami, mangi i anime oraz fabularne, na których dzieci i młodzież będą mogły wcielać się w swoje ulubione postacie ze świata popkultury i razem świetnie się bawić, zatapiając się w świecie swoich ulubionych filmów, książek i komiksów.

Bezpieczne kolonie i obozy dla dziewcząt i chłopców

Nie zabraknie także ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży ukierunkowanych na zainteresowania względem płci. Oferta obejmuje kolonie i obozy dla dziewczyn m.in.: fitness, kulinarne, fashion czy b, na których będą one mogły zapoznać się ze znaczeniem sportu i odżywiania dla zdrowia i urody oraz poznawać najnowsze trendy w dziedzinie mody i kosmetologii.  Znajdą się również kolonie i obozy dla chłopców m.in.: wędkarskie, motoryzacyjne oraz ASG, gdzie młodzi mężczyźni będą mogli nauczyć się strzelać z broni długiej i krótkiej, łowić ryby, poznają metody poruszania się po nieznanym terenie, układania strategii, szybkiego reagowania na sytuacje stresowe oraz nauczą się zasad gry fair-play.

Kolonie i obozy ? dla tych, co kochają high-life i dobrą zabawę 

Dla starszych pociech idealne będą kolonie i obozy z dyskotekami, na których będą bawiły się z rówieśnikami przy dobrej muzyce. Ciekawą propozycją jest również Intercamp dla młodzieży, na którym młodzi ludzie mogą oddać się szaleństwu tworzenia prawdziwych arcydzieł z wielu dziedzin sztuki na przemian z wylegiwaniem się na złocistych plażach. Dla bardziej aktywnych przeznaczone są rejsy żeglarskie dla młodzieży, gdzie dzieci będą mogły oddawać się słodkiemu lenistwu, ale wypełnionemu na aktywnościach na łonie natury, gdzie zbędą umiejętności manewrowania jachtem pod żaglem i na silniki oraz poznają podstawy meteorologii i ratownictwa.

Kolonie dla dzieci ? dla urwisów, miłośników świata bajek, lego i zbaw manualnych

Dla młodszych pociech idealne będą bezpieczne kolonie i obozy bajkowe, na których wcielą się w postacie ze swoich ulubionych bajek, które czytaliśmy im do snu. Ciekawą propozycją będą także kolonie i obozy decupage, na których nauczą się dawać drugie życie starym przedmiotom i pięknie je ozdabiać za pomocą tego, co mają pod ręką. Nowością są również kolonie i obozy farmerskie, na których dzieci poznają uroki życia w gospodarskie i będą opiekowały się zwierzami hodowlanymi, które dotąd widziały jedynie w telewizji. Dla miłośników budowli z klocków przeznaczone są kolonie i obozy z lego, na których będą mogły budować ulubione postacie z filmów i bajek. A dla tych pociech, które nie mają jeszcze swoich zainteresowań idealne będą Intercamp oraz Wakacyjny Klub Urwisa pełne mnóstwa twórczych prac w grupie, które pozwolą odkryć im swoje hobby i integrować się z grupą rówieśniczą.  

Kolonie dla maluszków i kolonie z rodzicami ? bezpieczeństwo i moc atrakcji

Dla najmłodszych pociech idealnie sprawdzą się bezpieczne kolonie dla maluszków w wieku 5-12 lat. Dzięki nim dzieci będą mogły po raz pierwszy spędzić wakacje bez rodziców, uczyć się samodzielności, zawiązywać pierwsze przyjaźnie. Wszystko to pod bacznym okiem wyszkolonej kadry opiekuńczej, która przygotowała im mnóstwo twórczych i rozwijających atrakcji. Kolonie z rodzicami to idealna oferta dla tych rodziców, którzy z różnych powodów nie chcą jeszcze puszczać swoich pociech na samodzielny wyjazd, jednak chcieliby im zapewnić maksimum rozrywki z rówieńskimi w nowych ciekawych miejscach. To także idealny wybór na wakacje dla dzieci, które jeszcze dość niepewnie czują się bez rodziców, ale chciałyby uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i powoli uczyć się samodzielności.

Półkolonie ? dla tych, co chcą aktywnie spędzić wakacje blisko domu

Półkolonie to forma zorganizowanego wypoczynku dla dzieci, które odbywają się w miejscu ich zamieszkania. Jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz wysłać swoich pociech w miejsce z dala od domu, ale chcesz im zapewnić zdrową aktywność i rozwój w trakcie ferii letnich, jest to rozwiązanie dla ciebie. Dzieci w trakcie dnia będą brały udział w ciekawych zajęciach z rówieśnikami pod opieką kadry wychowawców, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoje umiejętności lub zdobywać nowe. Natomiast wszystkie noce spędzą w domu rodzinnym.

Kolonie i obozy krajowe ? cudze chwalicie, swego nie znacie

Także bezpieczne kolonie i obozy krajowe mogą być pełne niezapomnianych atrakcji i wrażeń. Poznanie naszych rodzimych zakątków, tradycji i kultury powinno nastąpić zanim dzieci wybiorą się na zagraniczne podróże. Wakacje w Polsce to bogata oferta zróżnicowanych programów, które zapewnią młodym ludziom mnóstwo atrakcyjnych zajęć na świeżym powietrzu, podczas których  nawiążą oni wiele  nowych znajomości z rówieśnikami. To także znaczna oszczędność dla rodziców, którzy w dobie pandemii mogą wykorzystać bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko do lat 18. Kolonie i obozy w Bieszczadach, kolonie i obozy na Mazurach, kolonie i obozy nad jeziorami, kolonie i obozy nad morzem czy kolonie i obozy w górach to świetna alternatywa dla wyjazdów zagranicznych tym bardziej ze względów bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID 19.

Obozy i kolonie zagraniczne ? podróże kształcą

Obozy i kolonie zagraniczne to propozycja wyjazdów dla dzieci i młodzieży, które chciałyby odwiedzić miejsca, które dotąd widziały w telewizji lub Internecie. To przede wszystkim możliwości poznawania obcej kultury i zwiedzania najsłynniejszych miast i zabytków architektury, ale i nauka języków obcych, jakie oferują kolonie i obozy językowe. To również możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych, artystycznych, przygodowych czy rekreacyjnych i niecodzienna okazja do zawiązywania międzynarodowych przyjaźni.

Podsumowanie

Bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży nie muszą być nudne w dobie panującej pandemii COVID 19, a wręcz przeciwnie. Bogata oferta wakacji dla dzieci i młodzieży przygotowana przez sprawdzone biura turystyki daje niemal nieograniczone możliwości dopasowania programu zajęć dla dzieci w różnym wieku, o różnych pasjach i zainteresowaniach w kraju i za granicą. To doskonała okazja, aby mogły one aktywnie wypocząć, poznać nowe miejsca, zdobywać doświadczenie i przeżywać niezapomniane przygody, które będą wspominać przez długie lata.